Osmanlı Mh. Muammer Aksoy Cd. No: 103/9 Sincan/ANKARA
trende

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Kartı Almak İçin Ne Yapmalıyım?
Team Kart sahibi olmak için 2 yol vardır.

 

1. YOL : Üye olduğunuz otomobil kulübü ile iletişime geçerek elden teslim alabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde temsilci var ise otomobil kulübü yetkilisi size sadece 10 TL ücrete kartı teslim edecektir.

 

2. YOL : Eğer Team Kart’ı direkt adresinize teslim almak istiyorsanız www.teamgaraj.com sitemizden kargo dahil 15 TL ücret ile talep edebilirsiniz.

 

Kart elinize geçtikten sonra Pep hesabı açmalısınız.

Pep hesabı açmak için www.peple.com.tr sitesine girerek ya da telefonunuza pep uygulamasını indirerek üye olabilirsiniz.

Andorid için Pep Uygulaması İndir

 

İos için Pep Uygulaması İndir

 

Pep ile ilgili herhangi bir sorun yaşayan üyemiz olursa lütfen Pep Müşteri Hizmetleri olan 0850 450 5040 nolu numarayı arayıp destek alabilirler. Müşteri hizmetlerini arayan üyelerimizin Team Kartlı olduğunu belirtmesinde fayda vardır. Pep Hesabı alma konusunda gerekli aşamaları gösteren video aşağıdadır.

 

Team Kart Ücreti Nedir?
Team Kart kart maliyet ücreti olan 10 TL kart edindirme ücreti bulunmaktadır.. Bu ücret bir defaya mahsus alınacaktır.
Kart Sahibi ile Araç Sahibi Aynı Olmak Zorunda mı?
Hayır. Kart sistemine plaka girme zorunluluğu yoktur. Yani Team Kart sahibi olan üyemiz istediği her araca indirimli yakıt alabilmektedir.
Yakıt Alımı ve Yakıt Karta Bakiye Aktarımı?
Bu konuda videolu anlatım sayfanın altına eklenmiştir. İlk önce Pep hesabınıza girip menüde bulunan 'Akaryakıt Dolumu' linkinden 'Yakıt Kart Dolumu' linkine tıklayarak mevcut Pep hesabınızda bulunan bakiyeden yakıt kartınıza bakiye aktarmanız geremektedir. Bu işlem mobil uygulama ile anında yapabilirsiniz.

 

Örneğin; Pep hesabınızda bulunan 500 TL'yi yakıt kartınıza aktardığınızda sistem otomatik olarak Pep Hesabınıza %5 e tekabül eden 25 TL yi geri iade edecektir. Yani indirimi peşin alabilmektesiniz.

 

Team Kart Yakıt Kart özelliği olan bir karttır. İstasyona geldiğinizde görevliye yakıt kartı ile alacağınızı belirtin.

 

Görevli size pompa numarası söyleyip içeri gitmenizi söyleyecektir. (Görevli pompayı araca takıp hazırlar, pompa marketten gelecek onayı beklemeye geçer ve geldiğinde otomatik olarak yakıtı verir.) Sonrasında markette yakıt kart ile ödeme yapacağınız söyleyerek Team Kart'ınızı görevliye verip ödeme yapınız. Yakıt kart istasyonlarda bulunan Yapı Kredi Bankasının pos makinesi kullanılarak ödeme gerçekleşir. Yakıt Kart kullanımlarında sizden şifre istenmeyecektir. Görevli size plakanızı ve km soracaktır. Plaka söylersiniz lakin km söylemeyi pas geçebilirsiniz. Yakıt dolumu bitince pos makinesi ne kadar yakıt alındı ise slip verecektir isterseniz bekleyip alabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ : GÖREVLİLERE TEAM KART'IN YAKIT KART OLDUĞUNU BELİRTİNİZ. KARTIMIZ YENİ OLDUĞUNDAN TANIYAMAYABİLİRLER.

Team Kart Şifresi Nasıl Oluşturulur?
İlk defa kart şifresi oluşturacaklar www.peple.com.tr ya da Pep uygulaması ile hesabına girerek ; Sırasıyla; Kartlar / Kart İşlemleri / Kart Şifre İşlemleri sayfasına girerek 'Şifre Sıfırlama' butonuna tıklayarak şifre oluşturabilirler. Kart şifresi normal alışverişlerde kullanmak ve atmlerden para yatırma-çekme işlemleri için lazımdır. Yakıt alırken şifre girme olayı yoktur.
Team Kart Peppara hesabıma nasıl para yükleyebilirim?
Anlaşmalı bankalarımızdaki hesaplarımıza EFT / Havale ile para göndererek (Açıklama kısmına üye olduğunuz telefon numarası ya da Pep hesap numaranızı yazmalısınız. Örnek; '5079510606') veya Banka Kartı / Kredi Kartı ile hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Ayrıca tüm Halkbank Atmlerinden para yükleme ve çekme işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

 

Para Yükleme için video anlatımı aşağıdadır:

 

Birikimlerim güvende mi?
Birikimleriniz % 100 güven altındadır. Tüm varlıklarınız, TC Merkez Bankası güvencesinde ve bankalarda bulunan koruma hesaplarında tutulmaktadır. Size özel tek kullanımlık şifre (SMS OTP) ile Peppara mobil uygulama ve internet şubemize güvenli erişim sağlanmaktadır.
Team Kart ürünleri nelerdir?
Team Kart'a bağlı Pep üzerindeki elektronik bakiyenizi anlaşmalı üye işyerlerinde indirimli hizmet almak için kullanabilir, online uygulamalarımız ile para transferi işlemleri gerçekleştirebilir, indirimli yakıt satın alabilir ve kurum ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Team Kart Peppara ile vadeli hesap açabilir miyim?
6493 sayılı kanun gereğince Elekronik Para kuruluşları vadeli hesap işlemleri yapamamaktadır.
Team Kart Pep ile kredi kullanabilir miyim?
Elektronik para bakiyenizi nakit olarak çekemezsiniz ancak online uygulamamız aracılığıyla banka hesabına veya kredi kartına transfer yaparak nakit çekim yapabilirsiniz.
Team KART PepPara şifremi unuttum ne yapmalıyım?
0850 450 5040 numaralı çağrı merkezimizden, web sitemizden ya da mobil uygulamamızdan hesabınıza girerek şifremi unuttum linkini tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.
Cep telefon numaram değişti, ne yapmalıyım?
Pep uygulamasında telefonda değişikliği için de; Online uygulamaya giriş için kullanılan tek kullanımlık şifreler, sistemimizde kayıtlı cep telefon numaranıza SMS olarak gönderildiği için telefon numarası değişikliklerini vakit kaybetmeden 0850 450 5040 numaralı çağrı merkezimiz aracılığıyla Pep’e bildirmeli ve telefon numarası güncellemesi yaptırmalısınız.
Para Transferi
PeP internet şubesini veya PeP Mobil uygulamasını kullanarak herhangi bir PeP hesabına ya da anlaşmalı bankalarda bulunan IBAN Numaralarına 7/24 para gönderebilir ve ödeme alabilirsiniz.
Para İsteme
Team Kart PeP müşterileri herhangi bir cep telefonu numarasına gönderdikleri SMS bildirimleri ile para isteyebilir ve ödeme alabilirler. Mesaj gönderilen kişiler PeP müşterisi ise uygulama içerisinden, PeP müşterisi değil ise SMS olarak gönderilen Ödeme Linki üzerinden para gönderimi ve ödeme alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.
Akaryakıt
Team Kart PeP uygulamasını kullanarak ya da www.peple.com.tr sitesi üzerinden hesabınız para yüklediğinizde otomatik olarak yakıt alımında kullanılmak üzere %5 bakiye yüklemesi olacaktır. Yani Team Kart indirimi size peşin vermektedir. Örneğin; yakıt alımı hesabınıza 1000 TL yüklediğinizde hesabınızdaki para 1050 TL olacaktır. İstasyonlarında pos cihazından Team Kart kullanarak akaryakıt satın alabilirsiniz.
Ödemeler
Team Kart PeP hesabınızı kullanarak anlaşmalı kurum fatura ödemeleri ve kredi kartı ödemelerinizi gerçekleştirebilir, dilerseniz ödemelerinizi kaydedebilir ve bir sonraki fatura döneminde işlemlerinizi hızlı bir şekilde tekrarlayabilirsiniz.
Bana ait olmayan bir harcama için nasıl itiraz edebilirim?
Uluslararası işlem itirazı kuralları gereği, işlem itirazı yazılı olarak iletilmelidir. İşlem itirazınızı harcama itiraz formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: